• Fiksuoti (neišimami) dantų protezai: Laminatės (venyrai) - tai nedidelės, dažniausiai iš skaidrios keramikos gaminamos plokštelės, naudojamos estetiniam priekinių dantų protezavimui. Laminatės yra gerokai pranašesnė alternatyva estetiniam plombavimui - jos individualiai gaminamos dantų gamybos laboratorijose, todėl yra gražesnės, ilgaamžiškesnės, bėgant metams jų nereikia poliruoti ar koreguoti, jos netampa matinės, skirtingai nei estetiniam plombavimui naudojamos plombos. Be to - protezuojant laminatėms beveik arba visai nešlifuojami natūralūs danties audiniai.

    Įklotai/užklotai - keramikiniai mikroprotezai, kuriais protezuojant beveik nereikalingas šlifavimas. Dažniausiai jie naudojami tada, kai dantų audiniai būna pažeisti per daug, kad juos būtų galima patikimai atstatyti plombomis, tačiau per mažai, kad reikėtų šlifuoti dantis vainikėliams.

    Vainikėliai (karūnėlės) - gaminami tada, kai smarkiai būna pažeistas visas danties vainikas. Vainikėliai dažniausiai gaminami iš bemetalės keramikos - labai estetiškos ir su mūsų audiniais puikiai suderinamos alergijų nesukeliančios medžiagos - arba metalokeramikos - ne tokios estetiškos, tačiau pigesnės medžiagos.

    Tiltiniai protezai - tradicinis dantų protezavimo būdas, naudojamas tada, kai prarandami vienas ar keli dantys. Gretimi defektui dantys yra nušlifuojami ir sujungiami tiltiniu protezu - taip užpildomi tarpai. Nors tiltai yra patikimas dantų atstatymo būdas, tačiau jie turi ir trūkumų - gaminant tiltą reikia šlifuoti gretimus dantis (yra pažeidžiami sveiki dantų audiniai), jie yra apkraunami nenatūraliu krūviu (pvz. netekus vieno danties gaminant tiltą - dviems dantims tenka trijų dantų krūvis), juos sunkiau prižiūrėti, todėl šiais laikais dažniausiai dažniausiai rekomenduojame dantų implantaciją ir protezavimą ant implantų - taip išvengiama sveikų dantų šlifavimo.

    Fiksuoti daliniai protezai ant implantų - vainikėliai ir tiltai ant implantų. Lyginant su tiltais ant dantų - šie protezai yra gerokai pranašesni, kadangi gretimi dantys yra visiškai nepažeidžiami, jiems netenka didesnis krūvis, lengvesnė ir patogesnė šių protezų priežiūra, todėl dažnu atveju jie yra gerokai ilgaamžiškesni.

    Fiksuoti pilni protezai ant implantų (all-on-4 ir all-on-6)- taikant šį protezavimo būdą, galima ant 4 arba 6 implantų atstatyti visus dantis, netgi neturint nei vieno danties dantų lanke. Tokie protezai tiek iš funkinės, tiek iš estetinės pusės visiškai pakeičia natūralius dantis - jie visiškai atstato kramtymo funkciją, yra patogūs beveik kaip savi dantys ir itin gražiai atrodo. Tai pats geriausias ir patogiausias bedančių dantų lankų protezavimo metodas.

    Išimamieji protezai - tai protezai, naudojami tada, kai dėl tam tikrų aplinkybių (labai didelio kaulo trūkumo, finansinių priežasčių) netinka gydymas implantais arba fiksuotais protezais. Išimamieji protezai yra gerokai pigesni, tačiau ne tokie patogūs, žymiai prasčiau atstatantys kramtymo funkciją, neretu atveju burnoje nesant dantų (ypač apatiniame žandikaulyje) jie sunkiau laikosi, kartais tenka naudoti protezų klijus, prie jų sunkiau priprasti. Išimamieji protezai yra skirstomi į tokias rūšis:

    Plokštelės - plokštelėmis galima atstatyti dantų defektus, burnoje esant dantų arba nesant dantų. Jos gali būti įvairių tipų: plastmasinės (kietos) su metaliniais kabliukais, plastmasinės (kietos) su minkštais (termoplastiniais) kabliukais, minkštos (termoplastinės). Šie protezai labai silpnai atkuria kramtymo funkciją (20-30%), dažnai nėra labai patogūs naudoti, tačiau yra nebrangūs, juos nesudėtinga koreguoti ar tvarkyti bėgant laikui ir jiems dėvintis. Norint pagerinti kramtymą arba protezų laikymąsi, galima pagaminti arba perdaryti esamus protezus fiksacijai ant dantų implantų - tokiu atveju laikosi ir kramtosi geriau.

    Lanko atraminiai protezai - protezai, kuriuos sudaro iš metalo arba santykinai minkšto dantų spalvos termoplastiko pagamintas pagrindas bei iš plastmasės gaminamos dantenos ir dantys. Lanko atraminių protezų fiksacijai gali būti naudojamos įvairios sistemos - individualiai gaminami kabliukai, teleskopai, užraktai. Šie elementai yra labai tvirti, todėl lanko atraminiai protezai gerai laikosi burnoje, jų kramtymo efektyvumas yra geresnis. Vienas šių protezų privalumų - mažiau gomurį ar paliežuvį dengiantis pagrindas - dėl to šie protezai patogesni už plokšteles.